strona główna

Aktualności

__________________________________________________________

Bezpieczne zachowania młodzieży

Bezpieczne zachowania młodzieży to temat spotkania, które miało miejsce
22 września 2020 roku w naszej szkole. Jego celem było poszerzenie kompetencji uczniów
w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych
i pozaszkolnych.
Uczniowie otrzymali również ważne informacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa w związku sytuacją epidemiologiczną w Polsce. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami. Zgromadzona młodzież wykazała duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Świadome i  odpowiedzialne postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. Mamy nadzieję że spotkanie zaowocuje większą odpowiedzialnością młodych osób za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Zaproszonym gościom, w osobie pani Magdaleny Bień - przedstawiciela Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jędrzejowie oraz panu Michałowi  Kwiecińskiemu 
-  Oficerowi Prasowemu Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie serdecznie dziękujemy za przekazane informacje. Spotkanie zostało przygotowane przez pedagoga szkolnego panią Renatę Pajda. 

             

____________________________________________

DZIEŃ KROPKI – co to za święto  ?      

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter
H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące osób do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. W dniu dzisiejszym (15 września) cała społeczność uczniowska wraz nauczycielami wzięła udział w kreatywnych zajęciach w plenerze bawiąc się kropkami i kolorami. Zajęcia zostały zorganizowane przez panią Teresę Szarek i Renatę Pajda. Popatrzcie na zdjęcia.

________________________________________________

Narodowe Czytanie – 5 września 2020 roku.

tym roku lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Kultywując tradycję Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, uczniowie Zespołu Szkół CKR w Krzelowie wraz z Gronem Pedagogicznym przyłączyli się do głośnego czytania dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna". W tym szczególnie dla nas trudnym czasie epidemii, wspólna lektura stała się czytelniczą akcją jednoczącą młodzież. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, spotkanie         z klasyką polskiego romantyzmu przeniosło wszystkich w niezwykły świat baśniowości.
Organizatorami akcji w tym roku były pani Teresa Szarek – nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz oraz pedagog szkolny pani Renata Pajda.

_______________________________________________________________________________________

Gaszyn Challenge dla Zosi!

Jednostki, instytucje i osoby w całym kraju biorą udział w akcji  >>>>>>>>>>>>>>>>>

______________________________________________________________________________

Wyczekiwane wakacje

26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020 na placu apelowym przed szkołą, nasi uczniowie otrzymali świadectwa szkolne. Najlepsi odebrali świadectwa z wyróżnieniem i dyplomy oraz nagrody książkowe. Były także listy gratulacyjne dla rodziców. W uroczystości oprócz dyrekcji, nauczycieli
i uczniów wzięli udział rodzice oraz zaproszeni goście, przedstawiciel organu prowadzącego Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie pani Małgorzata Krawiec - Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz pani Lidia Osińska - Prezes Oddziału ZNP w Jędrzejowie.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu podziękowała za pracę
i zaangażowanie zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom, która była szczególnie trudna z powodu stanu epidemii. Wszystkim życzyła bezpiecznego i udanego wypoczynku. Podsumowała swoją kadencję  dyrektora szkoły ZSCKR w Krzelowie i na zakończenie swojej misji podziękowała tym, którzy te działania wspierali, gdyż z dniem 30 czerwca pani Danuta Bronkowska odchodzi ze stanowiska, a od 1 lipca dyrektorem będzie pan Artur Walocha, który wygrał konkurs.

Podziękowania za jej pracę wraz z najlepszymi życzeniami otrzymała od pani Małgorzata Krawiec, pani Lidii Osińskiej, grona pedagogicznego wraz
z pracownikami obsługi i administracji, rodziców i uczniów. Były chwile wzruszeń i wspomnień, które osłodził tort podarowany od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

Nowemu panu dyrektorowi gratulowano i życzono realizacji planów
i wielu sukcesów na nowym stanowisku.

Wzruszającym momentem było pożegnanie wieloletniego nauczyciela pana Romana Pietrzykowskiego, który odchodzi na emeryturę. Pani Lidia Osińska dziękowała za aktywną pracę w związku ZNP. Nauczyciele i uczniowie kwiatami wyrażali swoją wdzięczność a do życzeń dołączyli Sto Lat.

Wszyscy zadowoleni ze spotkania liczą, że we wrześniu w nowym roku szkolnym będą mogli się spotykać na żywo a nie w wirtualnej przestrzeni.

______________________________________________________________________________________

Sylwester Tabor absolwent naszej szkoły  Rektorem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

_________________________________________________________________

Dyskoteka Walentynkowa

W czwartkowe popołudnie 13 lutego 2020 roku w przeddzień Dnia Świętego Walentego odbyła się w naszej szkole dyskoteka, na którą oprócz naszych uczniów zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z pobliskich Szkół Podstawowych. Samorząd Uczniowski przygotował wspaniałą zabawę dla wszystkich miłośników tańca, której patronem ogłoszono świętego Walentego. Był to czas na taneczne szaleństwo i radosne rozmowy. Przy dźwiękach największych hitów z list przebojów uczniowie dali popis swoich umiejętności tanecznych, uczestniczyli w różnych ciekawych konkursach z nagrodami oraz zabawach nawiązujących do tradycji walentynkowych.

 Dziękujemy członkom zespołu Eldorado z Włoszczowy panu Grzegorzowi Wachowicz, panu Michałowi Zbroińskiemu oraz Piotrowi Wachowicz – uczniowi naszej szkoły za zajęcie się oprawą muzyczną. Wszystkim uczestnikom dyskoteki            w imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy za wspólną zabawę.

_______________________________________________

Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Jest to święto ustanowione przez Sejm RP w dniu 3 lutego 2011 roku jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, aby Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę – cenę życia. Dlatego, tak ważne jest, aby „Wyklęci” żyli
w naszej pamięci i byli dla nas wzorem patriotyzmu.

W dniu 2 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się apel przygotowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 - 1963. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę z służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w tym uroczystym apelu, podczas którego  uczniowie zostali zapoznani z genezą tego święta oraz historią i losami żołnierzy. Całą uroczystość uświetnił pokaz filmów IPN pt. Żołnierze Niezłomni: Danuta Siedzikówna „Inka” oraz Witold Pilecki - fabularyzowana historia życia i śmierci oraz pieśni     poświęcone pamięci bohaterów.

________________________________________________

Studniówka 2020

Serdeczny druhu przybywaj,
wesela z nami zażywaj!
Skończymy o pianiu kura,
później już tylko... MATURA!!!

25 stycznia 2020 roku odbył się Bal Studniówkowy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie i Zespołu Szkół w Sędziszowie. Tegoroczni maturzyści, grono pedagogiczne i zaproszeni goście bawili się w restauracji „Złota Róża” w Sędziszowie. Bal rozpoczął się punktualnie o godzinie 18. Jako pierwsi zabrali głos przedstawiciele maturzystów z ZS w Sędziszowie: Bartosz Marzec oraz Szymon Górski, którzy dziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom. Następnie pani Dyrektor Danuta Bronkowska (ZSCKR w Krzelowie) i pan Dyrektor Grzegorz Pyzowski (ZS w Sędziszowie) podziękowali za trud włożony w rozwój i edukację młodzieży ich rodzicom i nauczycielom       oraz życzyli uczniom udanej zabawy. Głos zabrali również zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel, Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek oraz Prezes Zarządu Fabryki Kotłów Sefako Jacek Boruciński.
Po przemówieniach nadszedł moment na wręczenie kwiatów i podziękowania dla wychowawców Grzegorza Płatka (ZSCKR     w Krzelowie) oraz Renaty Wcisło (ZS
w Sędziszowie). Po części oficjalnej przyszedł czas na tradycyjnego poloneza
 i szampańską zabawę do białego rana.

Ten sobotni wieczór dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Krzelowie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.  

_______________________________________________________________________________________________

Warto pomagać  

W niedzielę 12 stycznia br. po raz kolejny wspólnie z Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie kwestowaliśmy podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. WOŚP skupił się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia oraz neurochirurgia. Wolontariuszom z naszej szkoły Miłoszowi Mazur, Jolancie Bratek, Wiktorii Zbień wraz z opiekunem Ewą Puto  udało się zebrać 1203,06 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

  

_________________________________________________

BIAŁA WSTĄŻKA – STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET

                       

Kampania „Białej wstążki” to największa na świecie, międzynarodowa kampania prowadzona w ponad 60 krajach świata. Została stworzona przez mężczyzn i jest głównie do nich adresowana. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia
w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. Ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy stosowanej wobec kobiet i wspierania działań na rzecz jej przeciwdziałania.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie po raz kolejny przystąpili do konkursu „Biała Wstążka” - Stop Przemocy Wobec Kobiet. Konkurs zorganizowany został przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21.12.2019 roku. Wśród nagrodzonych uczniów, w kategorii praca literacka, znalazła się Agnieszka Bartos – uczennica klasy III technikum. Podziękowania otrzymali również Anna Płoszaj – uczennica klasy I technikum, Patrycja Ciosek – uczennica klasy II technikum oraz Dawid Wąsowski – uczeń klasy II technikum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

___________________________________________________________________________________________

Ogłoszenie o przetargu nr 4 pichon   >>>>>>>>>>>>>>>>>

Ogłoszenie o 3 przetargu konii >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ogłoszenie o 3 przetargu rozrzutnika pichon >>>>>>>>>>>>>

______________________________________________________________________

Przedstawienie bożonarodzeniowe

17 grudnia 2019r. w Zespole Szkół CKR w Krzelowie odbyło się uroczyste przedstawienie bożonarodzeniowe "Wigilia we wsi Lipce". Scenariusz przedstawiania powstał na podstawie Powieści W. Reymonta "Chłopi"(cz.2). Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe oraz głęboka religijność bohaterów powieści pozwoliły poczuć nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pani dyrektor Danuta Bronkowska życzyła wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi
i administracji zdrowych, wesołych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

 

  Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie przedstawienia.

______________________________________________________________________________________________________________

1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS              

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. W Zespole Szkół CKR w Krzelowie odbył się apel profilaktyczny, który był okazją do zwrócenia uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienia konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS. Uczniowie zostali zapoznani
z realnymi faktami dotyczącymi dróg zakażenia wirusem HIV, sposobami zapobiegania takim zakażeniom oraz aktualnymi danymi  na temat rozwoju choroby AIDS w Polsce i na świecie. Podczas apelu zaprezentowana została
praca Agnieszki Bartos nagrodzona pierwszym miejscem w powiatowym konkursie na prezentację multimedialną „HIV/AIDS/UZALEŻNIENIA”. Kolejną częścią była recytacja wierszy przygotowanych przez uczennice naszej szkoły. Zaprezentowany został również wiersz nagrodzony drugim miejscem w powiatowym konkursie na pracę literacką dotyczącą profilaktyki uzależnień. Głównym celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki AIDS oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec nosicieli HIV i chorych na AIDS. Przekazane podczas zajęć treści uświadomiły, że nikt nie może być do końca pewny, że jego ta choroba nie dotyczy. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

          

________________________________________________________________________________________________

HIV/AIDS/UZALEZNIENIA

40% zarażonych wirusem HIV to młodzież pomiędzy 15 a 24 rokiem życia, dlatego o AIDS należy mówić, bo wiedza ratuje życie i chroni przed chorobą, a każdy nierozważny krok może to życie zniszczyć. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do konkursów o tematyce „HIV/AIDS/UZALEŻNIENIA” organizowane przez PCK i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Jędrzejowie. 29 listopada 2019r. w Centrum Kultury w Jędrzejowie zostały przedstawione wyniki konkursów. Zwyciężczynią konkursu na prezentację multimedialną została Agnieszka Bartos uczennica klasy III technikum zdobywając po raz kolejny pierwsze miejsce. Drugą laureatką jest Patrycja Ciosek uczennica klasy II technikum, która w konkursie poetyckim zajęła drugie miejsce. Dziewczyny wykazały się dokładnym zrozumieniem i ciekawym podejściem do tak trudnej tematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

________________________________________________________________________________________________

Andrzejki w naszej szkole…

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń nocy tej  zawsze towarzyszyła tajemnicza aura, a wróżby zwłaszcza dotyczące miłości miały moc. Andrzejki, które odbyły się
w naszej szkole 27 listopada 2019 r. stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Tego wieczoru świetlica szkolna zamieniła się    w migoczącą światłami salę disco. Prowadzący zabawę zespół zachęcał uczniów do parkietowych szaleństw, zabaw i wróżb andrzejkowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem.  
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.

______________________________________________________________________________________________________________

Ogłoszenie II przetarg rozrzutnik obornika "Pichon" >>>>>>>>

Ogłoszenie o przetargu rozrzutnik obornika "Pichon" >>>>>>>>

_________________________________________________________________________________________________

Ogłoszenie II przetarg koni ->>>>>>>>

Ogłoszenie o przetargu koni  - >>>>>>>>

_________________________________________________________________________________________________

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Piękna słoneczna pogoda, odświętne stroje i pespektywa wakacji – w takiej atmosferze 19 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego      i pożegnanie uczniów klasy III gimnazjum. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna, wicestarosta Maria Barańska, Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek, Przewodniczący Rady Rodziców Sławomir Krowicki, Grono Pedagogiczne, uczniowie i rodzice absolwentów. Część oficjalna uroczystości jak zawsze rozpoczęła            się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu i złożenia ślubowania przez absolwentów na sztandar szkoły.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – pani Danuta Bronkowska, która w swoim przemówieniu podsumowała trzyletni okres nauki w gimnazjum, podkreśliła ogromny wkład pracy nauczycieli i uczniów w uzyskane wyniki, a przede wszystkim wyraziła nadzieje, że zawarte w tej szkole przyjaźnie przetrwają pomimo tego, że wielu z nich rozpocznie dalszy etap edukacji w różnych szkołach. Słowa podziękowań i swoich refleksji do zebranych na uroczystości uczniów, nauczycieli i gości skierował pan Starosta Paweł Faryna, Burmistrz Wacław Szarek i Przewodniczący Rady Rodziców Sławomir Krowicki. Uczniowie odebrali świadectwa z rąk pana Starosty, pani wicestarosty i pani dyrektor, najpierw te z czerwonym paskiem za szczególne osiągnięcia w nauce, nagrody książkowe oraz dyplomy za udział w różnego rodzaju konkursach, podziękowania za pracę na rzecz wolontariatu i pracę na rzecz szkoły. Rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce i w zachowaniu wręczone zostały listy gratulacyjne. Burmistrz Sędziszowa pan Wacław Szarek ufundował i wręczył czterem uczennicom klasy III gimnazjum nagrody, za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły, a wychowawczyni klasy pani Ewa Puto podziękowania rodzicom zaangażowanym we współpracę i prace na rzecz klasy i szkoły.

Młodzież pożegnała się z nauczycielami, pracownikami, ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Teresy Szarek i Ewy Puto.                    To zakończenie roku było wyjątkowe, albowiem to ostatni rocznik gimnazjum, już ich nie będzie w naszych szkołach.

___________________________________________________________________________________________________

Wycieczka szkolna - 45 uczniów zwiedziło targi AGROTECH

Przez trzy dni, od 15 do 17 marca, 11 hal Targów Kielce i teren zewnętrzny stał się centrum rolniczego świata.   Zaprezentowano ponad 1000 maszyn – ciągników, kombajnów i mniejszego sprzętu rolniczego.  Targi w pierwszym dniu odwiedzili między innymi wicepremier Beata Szydło i Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Swoje ekspozycje podczas jubileuszowej wystawy prezentowało najliczniejsze w historii grono 750 firm z 25 krajów. Targi zorganizowano na największej, jak do tej pory, powierzchni 66 tysięcy metrów kwadratowych. AGROTECH to od lat największe targi branży rolniczej           w Europie Środkowo-Wschodniej.  

________________________________________________________________________________________________

8 Marca- Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dzień Kobiet tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Wszyscy – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie zgromadzili się na świetlicy, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystym apelu. Przedstawienie przygotowali chłopcy z naszej szkoły pod opieką  p. Ewy Puto. Nie zabrakło piosenek o kobietach, zabawnych wierszy             i humorystycznego skeczu, za co chłopcy zebrali gromkie brawa. Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na sali, a uśmiechnięte twarze Pań i dziewczyn przekonywały, że miłe życzenia zdrowia, szczęścia, radości oraz mniej zmartwień na głowie sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

________________________________________________________________________________________________

Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W piątek, 1 marca 2019 r. obchodziliśmy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta ustanowiona została 3 lutego 2011 r. przez Sejm RP jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego, którzy w latach 1944-63 walczyli z bronią w ręku z narzuconym siłą prosowieckim reżimem Polski Ludowej. 1 marca 2019 roku o godzinie 12.55, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie zebrali się w  świetlicy szkolnej by wspólnie pochylić się nad tymi, o których historia głucho milczała. Galowe stroje zdobiły biało-czerwone wstążki; nie zabrakło również fotografii oraz biografii powojennych bohaterów. Ich życiorys przybliżyli nam uczniowie podczas przebiegu części artystycznej składającej się z krótkiego wprowadzenia, prezentacji multimedialnej i filmu "Żołnierze Wyklęci". Podczas apelu wykorzystano utwory Andrzeja Kołakowskiego, Ballada o Drugiej Konspiracji"
i Lecha Makowieckiego ,,Ballada o Rotmistrzu Pileckim Lecha Makowieckiego.

________________________________________________________________________________________________________________________________

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

  

W czwartkowe popołudnie, 7  lutego 2019 roku, uczniowie naszej szkoły  wraz z zaproszonymi gośćmi z innych szkół  bawili się wspólnie na dyskotece karnawałowo - walentynkowej. Taneczne szaleństwo i wspólne rozmowy sprzyjały integracji wszystkim.  Zaproszeni Goście                 uświetnili naszą zabawę liczną obecnością, za co bardzo dziękujemy. Całą imprezę profesjonalnie poprowadził   DJ VOLUME.  Uczniowie, jak           i opiekunowie mogli wygrać atrakcyjne nagrody w odbywających się konkursach, tudzież rywalizacjach, gdzie „walka”  o wygraną była bardzo zacięta. Po tanecznych trudach wszyscy obecni uczestnicy zabawy i zaproszeni goście mogli się posilić i uzupełnić swoje pokłady energii słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów  i nauczycieli.

Wspólnie spędzony czas był okazją do dobrej zabawy i nawiązania nowych znajomości. Z niecierpliwością czekamy na następną!

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy"

Lukian Samosat

______________________________________________________________________________________________

Starosta jędrzejowski przyznał stypendia 

W dniu 09.01.2019r. Starosta jędrzejowski przyznał stypendia  najzdolniejszym uczniom z powiatu jędrzejowskiego. Wynoszą      one jednorazowo 1000 złotych i przyznawane są osobom, które mają bardzo dobre wyniki w nauce, a ponadto osiągają sukcesy       w konkursach i olimpiadach naukowych, artystycznych i sportowych.

         

Po raz drugi stypendium otrzymał Bartosz Mądrzyk, z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja  w Krzelowie. Po uroczystości powiedział -  „Aby mieć średnią 5.00 trzeba się dużo uczyć, ponieważ same zdolności nie wystarczą. Stypendium jest dla niego nagrodą i docenieniem ciężkiej pracy, dlatego pieniądze w części przeznaczone będą na wypoczynek podczas ferii”.  Starosta Paweł Faryna, podziękował stypendystom za osiągnięcia oraz promocję powiatu  jędrzejowskiego.

_________________________________________________________________________________________________________________

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

08 października w ZS CKP w Krzelowie odbyła się uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej  i ślubowanie klas pierwszych.    Imprezę uświetnili przedstawiciele władz samorządowych gminnych i powiatowych oraz zespół taneczno-muzyczny „Czeremszyna” z Ukrainy. Nauczyciele emeryci oraz obecnie pracujący otrzymali kwiaty i życzenia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

   

_________________________________________________________________________________________________

„Jak przygoda to tylko w Warszawie”- wycieczka do Warszawy

            23 kwietnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie na zaproszenie Posła Pana Krystiana Jarubasa  uczestniczyli w jednodniowej autokarowej wycieczce do Warszawy.   Grupa nasza liczyła 50 uczniów z klas: II, III gimnazjum i  I, II, III, IV technikum  i 4 opiekunów. Organizatorką i kierownikiem wyjazdu była pani Ewa Puto , zaś opiekę nad uczniami sprawowali: pani Zofia Pośpiech, pan Wiesław Wieczorek i pan Sławomir Krowicki. Podróż do stolicy rozpoczęliśmy bardzo wcześnie rano, około godz. 5 00. Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Pierwszym punktem wycieczki  po przyjeździe do stolicy było zwiedzanie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Miejsce widziane najczęściej w telewizji w programach informacyjnych teraz mogliśmy zobaczyć na żywo od wewnątrz. Zwiedziliśmy galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hol główny, w którym znajdują się: makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi, a następnie Salę Kolumnową oraz „korytarz marszałkowski”. Prosto z Sejmu udaliśmy  na pyszny obiad w restauracji sejmowej. Kolejnym punktem naszej wycieczki były Powązki Wojskowe, gdzie pan przewodnik  bardzo ciekawie opowiadał  i pokazywał nam nagrobki różnych sławnych i zasłużonych ludzi. Później wraz  z przewodnikiem udaliśmy się na spacer ulicami Warszawy; zwiedziliśmy: Starówkę, Plac Zamkowy, słynną Kolumnę Zygmunta , Krakowskie Przedmieście i Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej  i Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję zobaczy odprawę wart. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie krypt w podziemiach archikatedry warszawskiej. To była wspaniała wycieczka !!!   Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zwiedziliśmy niesamowite miejsca, wizyta w sejmie poszerzyła naszą wiedzę z WOS-u, a wrażenia i wspomnienia okazały się bezcenne. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wycieczka do Warszawy. Było super!

Uczniowie, rodzice, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie składają serdeczne podziękowania  dla Posła na Sejm RP Pana Krystiana Jarubasa  za zorganizowanie dla  naszych uczniów wycieczki do Warszawy.

Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pana Leszka Wawrzyły za pomoc w organizacji wyjazdu.

__________________________________________________________________________________________________

Eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju. Awans do eliminacji centralnych  to nie tylko  gratulacje i cenne nagrody, ale przede wszystkim szansa na zdobycie indeksu wymarzonej uczelni. Laureaci OWiUR, zgodnie   z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w wybranych  zawodach. W eliminacjach okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które 20 i 21 kwietnia odbyły się  w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach oraz w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu, brali udział uczniowie z 4 województw (małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego). Karol Wieczorek  z klasy IV zajął II miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa. Będzie reprezentować naszą szkołę i okręg krakowski podczas  finału centralnego, który odbędzie się 6-7 czerwca we Wrocławiu.

 _______________________________________________________________________________________________