Dzień Otwarty – 28 maja

Dnia 28 maja 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców i opiekunów. 

Przybyła młodzież zwiedziła całą placówkę, poznała bogatą ofertą edukacyjną, funkcjonowanie szkoły i możliwości jakie daje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie w pracowniach zawodowych, warsztaty szkolne oraz kompleks sportowy – sala gimnastyczna, siłownia i boiska ”Orlik”. Następnie goście i uczniowie technikum wzięli udział w pokazie maszyn rolniczych, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Szkoły w Krzelowie,
z którym szkoła współpracuje. Prezes Stowarzyszenia Mariusz Wawrzyło we współpracy z dystrybutorem maszyn rolniczych i części zamiennych  AGRO-EKO zaprosili serwis i przedstawicieli firmy KRUKOWIAK, która zaprezentowała park maszyn niezbędnych do produkcji roślinnej,  nowoczesne i spełniające oczekiwania wymagających użytkowników. Uczestnicy oglądali sprzęty i ciągniki z bliska zwłaszcza interesowała ich automatyka, mieli również możliwość konsultacji ze specjalistami z tych firm. Podczas pracy, na polu obok szkoły można było zobaczyć rozsiewacz do nawozów i w pełni zautomatyzowany opryskiwacz. Absolwenci szkoły w Krzelowie pan Michał Kuliński i pan Artur Konarski zwrócili uwagę na rolę rolnictwa w gospodarce narodowej, bo tylko ta branża produkuje to co jest człowiekowi niezbędne do życia, czyli żywność. Na koniec odbyła się loteria fantowa, na którą nagrody związane z rolnictwem przekazały firmy AGRO-EKO i KRUKOWIAK. Dzień Otwarty zakończył się wspólnym grillowaniem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczennice z Technikum Żywienia
i Usług Gastronomicznych.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział i zapraszamy w mury naszej szkoły.

 

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ

Możesz również polubić…