Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto świata. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Data 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest ”Zainwestuj w naszą planetę”. Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność.  

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie ekologicznym oraz prelekcji, której celem było promowanie proekologicznych postaw, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu oraz zwiększanie świadomości jaki wpływ wywieramy na przyrodę.

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

 

Możesz również polubić…