Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechanizacji rolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie

Powiat Jędrzejowski realizuje przedsięwzięcie pn. „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechanizacji rolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie”.

Przedsięwzięcie polega na powołaniu Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechanizacja rolnictwa. Projekt jest realizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie (Lider) w partnerstwie z organizacją branżową – Stowarzyszenie Inżynierów i Mechaników Polskich (Partner główny) oraz Centrum Rozwoju Edukacji (Partner dodatkowy).

Zakres projektu obejmuje realizację następujących zadań:

  • Zadanie 1 Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności,
  • Zadanie 2 Wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności,
  • Zadanie 3 Zarządzenie projektem

Grupy docelowe:

  • osoby dorosłe: osoby indywidualnie zgłaszające się do udziału w kursach i szkoleniach w ramach BCU,
  • uczniowie i studenci ze szkół prowadzących kształcenie w zawodzie – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych,
  • nauczyciele kształcenia zawodowego ze szkół kształcących w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych.

 

Głównym celem projektu jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży rolno-hodowlanej, poprzez utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechanizacja rolnictwa do 30.06.2026 r. oraz przeszkolenie 200 uczestników w tym 120 osób dorosłych; 60 osób młodych i 20 nauczycieli kształcenia zawodowego.

 

Celami pośrednimi są:

– utworzenie nowoczesnej oferty edukacyjno-szkoleniowej poprzez:

  1. modernizację infrastruktury lokalowej wraz z zagospodarowaniem terenu,
  2. budowa budynku gospodarczego
  3. budowa placu manewrowego
  4. Powyższe pozwoli na praktyczne zdobywanie umiejętności w zakresie obsługi nowoczesnych maszyn rolniczych – praktyczna nauka rozwiązań z zakresu rolnictwa 4.0; wykorzystania rozwiązań ICT na potrzeby rolnictwa; dobrych praktyk z zakresu rolnictwa precyzyjnego i zrównoważonego.
  5. zakup specjalistycznego wyposażenia: wprowadzenie nowoczesnej oferty zajęć edukacyjno-szkoleniowych o charakterze teoretycznym i praktycznym wykorzystujących sprzęt rolniczy oparty na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych w tym ICT;
  6. zatrudnienie kadry szkoleniowej z odpowiednim doświadczeniem oraz kwalifikacjami zawodowymi: zapewnienie wysokich standardów zdobywania nowej wiedzy i kwalifikacji; wykorzystanie nowych technologii w procesie edukacyjnym.
  7. nawiązanie współpracy w zakresie transferu wiedzy: zwiększenie efektywności procesu edukacyjnego, w tym wzmocnienie potencjału wykorzystania uzyskanej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej – realne połączenie edukacji z gospodarką.

 

Projekt wpisuje się w cel inwestycji KPO –  Zapewnienie przestrzeni dla skutecznej współpracy szkół, w tym zawodowych, uczelni, pracodawców, ośrodków badawczo-rozwojowych i innych instytucji otoczenia gospodarczego oraz promocja szkolnictwa zawodowego.

 

 

Całkowita wartość netto przedsięwzięcia: 11 404 730,88 PLN

Dofinansowanie z UE: 11 404 730,88 PLN

#KorzyściDlaCiebie

#NextGenerationEU

#FunduszeUE

Możesz również polubić…