Akcja Żonkile 2022

W tym roku, podobnie jak w poprzednim nasza szkoła oraz biblioteka włączyły się w ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile 2022”. Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest miłość. Dzięki temu uczciliśmy obchody 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Na lekcjach języka polskiego i historii uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat Getta Warszawskiego i wydarzeniami związanymi z powstaniem. Każda klasa obejrzała film pt. „Nie było żadnej nadziei”, który przedstawiał bohaterów powstania, ich wspomnienia oraz animację ukazującą przebieg działań wojennych. Podczas dyskusji po projekcji filmu uczniowie wyrażali podziw dla walczących z bronią w ręku Żydów, jak również obecnie walczących o swój kraj i wolność mieszkańców Ukrainy.
          W bibliotece mogli obejrzeć wystawę książek na temat tamtych wydarzeń i przygotować żonkil z papieru na znak, że „Łączy nas pamięć”.

 

 

Możesz również polubić…