Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

 

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy corocznie obchodzony 2 października został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2006 r. Data nie jest przypadkowa – właśnie tego dnia przypada rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy. Celem obchodów jest szerzenie idei życia bez przemocy, głoszenie tolerancji, umacnianie pokoju i zwiększanie świadomości społeczeństwa w temacie. Dzień ten jest także idealną okazją do edukowania młodych i pokazywania im, że każdy konflikt można rozwiązać bez użycia siły.

Nasza szkoła również włączyła się w akcję. Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach warsztatowych podczas których powstały ciekawe prace plastyczne. Podsumowaniem zajęć było stwierdzenie  „Każdemu i zawsze powinna przyświecać zasada – unikajmy przemocy”!

Możesz również polubić…