Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkół CKR im. Macieja Rataja w Krzelowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju.

Nasze szkoła, jak corocznie przyłączyła się do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i  wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11. 

Następnie po wystąpieniu pana dyrektora Krzysztofa Dalki uczniowie klasy I, III i IV technikum zaprosili nas na ciekawą lekcję historii, którą przygotowali pod kierunkiem: pani Teresy Szarek i pani Ewy Puto.  Akademia przypomniała nam tamte ciężkie czasy, ale także wzbudziła w nas refleksje nad znaczeniem słowa wolność. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie i przedstawienie co znaczy dla Polaków słowo wolność, patriotyzm, niepodległość.                                                                                                                     

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Krzysztof Dalka i zaproszeni goście z Stowarzyszenia Miłośników Szkoły w Krzelowie pan Mariusz Wawrzyło, pan Artur Konarski oraz pan Łukasz Piekara wręczyli uczniom naszej szkoły podziękowania i upominki za udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego BohaterON – włącz historię! Członkowie Stowarzyszenia ufundowali zestaw nagłośnieniowy dla szkoły, który przekazali na ręce naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe naszej szkoły.

Możesz również polubić…