Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez Unesco, narodziło się w Katalonii. Święto pisarzy, poetów, tłumaczy, redaktorów, korektorów, wydawców. W tym dniu promujemy czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Tegoroczne hasło brzmi: CZYTAJĄC, NIGDY NIE BĘDZIESZ SAM. Data 23 kwietnia jest symboliczna, wtedy zmarli m.in. Miguel de Cerwantes i William Szekspir.

W czasie pandemii, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie pozostają w swoich domach, wykorzystajmy moc książki do wzmacniania więzi między nami, redukcji stresu, budzenia kreatywności.

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała konkurs tematycznie związany z tym świętem, w którym nagrodami były oczywiście książki. Uczniowie przez trzy dni otrzymywali karty z pytaniami, na które udzielali odpowiedzi, przy okazji dowiadując się wielu ciekawostek na temat książki, pisarzy, czytania i praw autorskich. Wyróżniono następujących uczniów:

Natalia Stępień                 klasa IV technikum żywienia i usług gastronomicznych
Iwona Siwiec                     klasa II technikum żywienia i usług gastronomicznych
Artur Jędrychowski          klasa II technikum mechanizacji i rolnictwa agrotroniki
Aleksandra Jońca             klasa III technikum żywienia i usług gastronomicznych

Zachęcamy do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!

Możesz również polubić…