Turniej wyciskania sztangi leżąc

Dnia 26 października w naszej szkole odbył się turniej wyciskania sztangi leżąc.

W zmaganiach wzięło udział 18 uczestników. Turniej rozpoczął się ważeniem zawodników. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach. Każdemu zawodnikowi zostało przydzielone obciążenie na sztangę, według przyjętego przelicznika (1/2 ciężaru ciała). W pierwszej konkurencji zwyciężał zawodnik, który wycisnął sztangę najwięcej razy. Natomiast w drugiej konkurencji wygrywał zawodnik, który zdobył najwięcej punktów ( mnożąc podniesiony ciężar razy ilość powtórzeń). W zawodach wzięły udział dwie uczennice z klasy pierwszej. Rywalizacja stała
 na wysokim poziomie, a impulsem dla zawodników był wynik nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa pana Marka Sutowicza, który uzyskał 1300 punktów podnosząc sztangę 50 kg – 26 razy. Zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez panią Dyrektor Ewę Puto. Pomysł zorganizowania turnieju wyszedł od uczniów klasy III TMRiA, którzy też brali czynny udział

w organizacji i przeprowadzeniu turnieju. Dziękujemy również wszystkim pozostałym osobom
za pomoc i gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za miłą sportową atmosferę i doping.

Końcowe wyniki:

W kategorii ilość powtórzeń ½ masy ciała :

I miejsce zajął Mieszko Wojdyga – 62 podnoszenia (30 kg)

II miejsce zajął Jakub Nogaj – 52 podnoszenia ( 35kg)

III miejsce zajął Wiktor Chabior – 45 podnoszeń (32,5)

IV miejsce zajął Piotr Grzyb – 35 powtórzeń (25kg)

V miejsce zajął Adam Sułecki – 30 podnoszeń (30kg)

W kategorii najsilniejszy zawodnik :

I miejsce zajął Mieszko Wojdyga – 62 podnoszenia x 30 kg – 1860 pkt

II miejsce zajął Jakub Nogaj – 52 podnoszenia x 35kg – 1820 pkt

III miejsce zajął Wiktor Chabior – 45 podnoszeń x 32,5 kg – 1462,5 pkt

IV miejsce zajął Mateusz Kwiecień – 29 podnoszeń x 45 kg – 1305 pkt

Opiekun: Iwona Michalska

Możesz również polubić…