Warsztaty dla młodzieży

Warsztaty dla młodzieży

Dnia 07.12.2021 roku w naszej szkole gościliśmy trenera z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Zaproszony gość przeprowadził zajęcia z uczniami trzeciej i czwartej klasy technikum.  „Tolerancja i szacunek – to mój wizerunek” oraz „Być kimś – być sobą” to tematy spotkania z młodzieżą.

Uczniowie klasy trzeciej pracowali nad umiejętnością prowadzenia dialogu w sytuacji, kiedy mają inny punkty widzenia. Prezentowali jak opinie i stereotypy utrudniają porozumienie. Jak można zrezygnować z agresywnych zachowań na rzecz szacunku oraz prawa do własnego zdania. Natomiast uczniowie klasy czwartej  odkrywali swoje predyspozycje, przyglądali się swoim planom na przyszłość i dowiedzieli się jak działać, aby je zrealizować. Młodzież wie, że zainteresowania, kompetencje społeczne oraz cechy temperamentu  pomagają im w podejmowaniu bardziej świadomych i odpowiedzialnych wyborów dalszej ścieżki kształcenia i rozwoju osobistego.

Zajęcia prowadzone były w ciekawej formie, młodzież chętnie i aktywnie w nich uczestniczyła zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia. To dobra inwestycja w przyszłość!

Możesz również polubić…