DZIEŃ KROPKI – co to za święto ?

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter
H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące osób do działania i celebrowania Dnia Kropki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. W dniu dzisiejszym (15 września) cała społeczność uczniowska wraz nauczycielami wzięła udział w kreatywnych zajęciach w plenerze bawiąc się kropkami i kolorami. Zajęcia zostały zorganizowane przez panią Teresę Szarek i Renatę Pajda. Popatrzcie na zdjęcia.

Możesz również polubić…