Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia obchodzimy bardzo ważne i rodzinne święto. Dzień Babci i Dziadka.

Dbanie o dobre relacje w rodzinie, szacunek dla osób starszych, kultywowanie tradycji – warto
o tym pamiętać i celebrować!Dlatego już dziś przypominany i zachęcamy do złożenia dziadkom życzeń w dniu ich święta. W naszej szkole na korytarzu szkolnym przygotowana została gazetka ścienna nawiązująca treścią do tego święta. To nie wszystko, odbyły się ( i jeszcze odbędą) warsztaty, na których uczniowie wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami dla swoich dziadków.
Warsztaty te zorganizowane w ramach zajęć pomocy psychologiczno – pedagogicznej i w ramach pracy biblioteki szkolnej mają na celu: kształtować u młodzieży szacunek do osób starszych, rozwijać więzi emocjonalne w rodzinie oraz dostarczać miłych wrażeń i przeżyć podczas obchodów święta.
„Nikt nie może zrobić dla dzieci tego, co robią dziadkowie.
Dziadkowie posypują gwiezdnym pyłem, życie swoich wnucząt”.
Alex Haley

Możesz również polubić…