Handel ludźmi – „Nie jesteś na sprzedaż – człowiek to nie towar”

„Nie jesteś na sprzedaż – człowiek to nie towar”

W październiku, w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.  

Handel ludźmi to przestępstwo naruszające podstawowe prawa człowieka, godzi w najwrażliwsze sfery życia człowieka, w prawo do decydowania o sobie,
o swoim życiu, o wyborze miejsca pobytu i sposobu postępowania. Ofiarami handlarzy co roku padają miliony ludzi na całym świecie: kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci. Obecnie współczesne niewolnictwo może przybierać formę między innymi wykorzystania seksualnego, pracy przymusowej czy handlu organami. Celem kampanii jest poinformowanie o przestępstwie handlu ludźmi, o tym, że każdy może być lub stać się ofiarą tego przestępstwa. Włączając się w akcję uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym. Wykonali szereg prac tematycznie związanych z hasłem „Nie jesteś na sprzedaż – człowiek to nie towar”.
W gronie laureatów znaleźli się:  I miejsce – Kacper Rupiński uczeń klasy pierwszej technikum, II miejsce – Milena Piasecka uczennica klasy trzeciej technikum, trzecie miejsce – Anna Płoszaj uczennica klasy trzeciej technikum. 
Zwycięzcom gratulujemy.

Zachęcamy również do obejrzenia spotu promującego kampanię społeczną MSWiA dotyczącą handlu ludźmi pod linkiem https://youtu.be/dr0-OaYU6po

 

Możesz również polubić…